Skip to main content

Multi RS

ESS

In sommige gevallen wil de gebruiker de AC ingang alleen gebruiken om de accu op te laden als dat nodig is, en in plaats daarvan de accu's laten ontladen om te voorzien in de belasting en opladen met zonne-energie.

Om deze flexibiliteit in te schakelen zijn er meerdere mogelijke instellingsopties.

De ESS instellingen zijn out of the box beschikbaar zonder dat er een assistant geïnstalleerd moet worden.

ESS is afhankelijk van de aanwezigheid van een AC ingang en biedt dus geen bruikbare functionaliteit in een systeem zonder netstroom.

Opmerking

De ESS instellingen voor de Multi RS kunnen alleen via VictronConnect gewijzigd worden, zoals bovenaan getoond.

Er is momenteel beperkte functionaliteit van het ESS menu van een GX apparaat.

Er zijn momenteel geen ESS besturingselementen van VRM.

Het fabrieksstandaard bedrijf als een AC ingang verbonden is met een Multi RS is dat de lader begint de accu's op te laden met de maximale AC ingangsstroom en laadstroombeperkingen. We noemen deze fabrieksstandaard modus ”Houd accu's opgeladen".

  • ESS modus: De fabrieksstandaard is ”Houd accu's opgeladen." Tik in het vakje om een verschillende ESS modus te kiezen. Raadpleeg onderstaande tabel voor details.

  • Minimale ontlading laadtoestand: Dit is de laagste laadtoestand waartoe de accu mag ontladen. Als deze limiet is bereikt, worden de belastingen gevoed door de AC ingang.

  • Eigen verbruik vanuit accu: Hiermee kan energie uit de accu alle systeembelastingen of alleen de essentiële belastingen voeden. Dit werkt in combinatie met één van de geoptimaliseerde ESS modi.

    Opmerking

    Deze optie is alleen zichtbaar als "Ondersteuning energiemeter" is ingeschakeld.

MultiRS_ESS.png

Vanuit het popup vakje van de ESS modus zijn er vijf opties om uit te kiezen.

  • Geoptimaliseerd met Batterylife: Als er genoeg zonne-energie is om aan de belastingen te voldoen, wordt de overtollige zonne-energie gebruikt om de accu op te laden. Het vermogen dat is opgeslagen in de accu wordt dan gebruikt als de zonne-energie niet voldoende is of 's nachts.

    Het Batterylife algoritme is actief. Dit betekent dat de minimale laadtoestandgeleidelijk stijgt voor elke dag dat de accu niet volledig is opgeladen. Zodra de accu volledig is opgeladen, daalt de laadtoestandtot het oorspronkelijk ingestelde niveau.

    Dit is geschikt voor loodzuuraccu's.

  • Geoptimaliseerd zonder BatteryLife: Zoals hierboven, als er genoeg zonne-energie is om aan de belastingen te voldoen, wordt de overtollige zonne-energie gebruikt om de accu op te laden. Het vermogen dat is opgeslagen in de accu wordt dan gebruikt als de zonne-energie niet voldoende is of 's nachts.

    BatteryLife wordt niet gebruikt en dus blijft de minimale laadtoestand op zijn vooringesteld niveau.

    Deze ”Geoptimaliseerde" modus is het beste voor LiFePO4 accu's.

  • Houd accu's opgeladen: In deze modus blijven de accu's volledig opgeladen zolang de AC ingang beschikbaar is. Belastingen worden gevoed via de AC ingang. Als er voldoende zonne-energie is, dan wordt deze gebruikt om de belastingen te voeden en het overschot aan zonne-energie laadt de accu op als deze niet volledig is opgeladen.

    Gebruik deze modus in installaties zonder netvoeding om terugkoppeling naar een aggregaat, die mogelijk is aangesloten op de AC ingang, te voorkomen.

    Deze modus moet ook worden gebruikt als er een elektriciteitsnet beschikbaar is, maar teruglevering niet is toegestaan.

  • Externe bediening: Er kunnen gebruikssituaties zijn waarbij een externe ESS besturing vereist is. Er is geen automatische regeling van de ESS instelpunten. Alle ESS instelpunten moeten geschreven worden vanuit een extern apparaat.

  • Uitsluitend PV omvormer (zonder accu's): In deze modus is het mogelijk om de Multi RS te gebruiken zonder een accu. Het apparaat werkt als een normale PV omvormer.

    Opmerking

    Deze optie verschijnt alleen als een netcode ingesteld is.

    Sluit geen belastingen aan op de AC uitgang.

MultiRS_ESS_mode.png

Vanuit het eigen verbruik van accu popup zijn er twee opties:

Energie van de accu kan worden gereserveerd om alleen de essentiële belastingen op de AC uitgangsterminals van stroom te voorzien.

  • Alle systeembelastingen: Met ESS kan de energie uit de accu zowel apparaten op de AC uitgang van stroom voorzien als apparaten die tussen de energiemeter en de AC ingangsklemmen zijn aangesloten.

  • Uitsluitend essentiële belastingen: Uitsluitend essentiële belastingen, die zijn verbonden met de AC uitgangterminals worden gevoed vanuit de accu. Niet essentiële belastingen, die verbonden zijn tussen de energiemeter en de AC ingang, worden alleen gevoed via netenergie en niet de accu.

MultiRS_ESS_Self_consumption_from_battery.png