4. Compatibiliteit met telefoon, tablet en laptop
4.1. Windows PC
VictronConnect vereist Windows 10 of nieuwer. Voor oudere Windows versies, XP en Vista, raadpleeg ons archief van vorige VictronConnect versies.Houd er rekening mee dat eerdere softwareversies mogelijk niet alle functies bevatten die in de nieuwste versies te vinden zijn.
Opmerking
Op Windows systemen ondersteunt VictronConnect Bluetooth Smart niet voor het verbinding maken met producten. USB-, LAN- of WiFi-verbindingen werken echter normaal.
USB Driver installatie
Windows 10 wordt geleverd met een compatibele driver voor zowel de VE.Direct USB kabel als de MK3-USB kabel: normaal gesproken hoeft daarvoor geen driver geïnstalleerd te worden. Als er toch problemen zijn bij het aansluiten van een Victron product via USB, raden we aan de VE.Direct USB driver handmatig te installeren. De driver kan gedownload worden van onze website op de the software download pagina.
Voor Windows 7 en Windows 8 raden wij aan om altijd de USB driver te installeren.
Deze USB stuurprogramma's kunnen worden geïnstalleerd met of zonder de USB kabel aangesloten op de computer. Het installeert automatisch de te gebruiken bestanden zodra de kabel wordt aangesloten.
4.2. macOS
De huidige versie van VictronConnect werkt op elke Mac met een Intel of Apple Silicon chip die draait op macOS versie van macOS 12 (Monterey) tot macOS 26 (Tahoe).
Voor de oudere versies van macOS, zoals 11 / 10.11 / 10.10 / 10.9, is een oudere versie van VictronConnect nog steeds beschikbaar in de Apple AppStore. Let wel op dat deze oudere versie niet ondersteund is: als deze werkt, dan mooi, dat is waarom wij deze oudere versie geven. Indien deze niet werkt, jammer, dan kunnen wij helaas geen hulp bieden. De oplossing is dan om een andere laptop of apparaat te gebruiken, dat kan werken met de meest recente versie van VictronConnect.
Om verbinding te maken met een Victron product met Bluetooth, moet de Apple computer voorzien zijn van Bluetooth 4.0 (Bluetooth Low Energy of Bluetooth Smart).
4.3. Android
Android 8.0 is de minimale versie die vereist is om VictronConnect uit te voeren. Voor oudere Android versies, controleer ons archief van vorige versies.
Opmerking
Voor apparaten met Android 12 of later, VictronConnect v5.70 of later draaiend, is het niet noodzakelijk om toegang te verlenen voor de Locatieservice. Er wordt niet naar gevraagd bij het openen of installeren van de VictronConnect app. Wij raden aan om het mobiele apparaat zo mogelijk bij te werken naar minstens Android 12.
Voor oudere versies van Android en/of VictronConnect is het volgende van toepassing op de Android Location Service.
Een oudere versie van VictronConnect, die wel werkt voor sommige gebruikers van Android 4.3 en 4.4, is nog steeds beschikbaar in het archief, maar wordt niet ondersteund.
De vereiste hardware is ARMv7 en hoger, en ook x86 of ARM64bit.
Opmerkingen voor Android 5
Android 5 apparaten met een 64 bit CPU zullen bij het opstarten een crash ervaren als gevolg van een probleem in de bibliotheken die we gebruiken om VictronConnect te ontwikkelen. Dit zal naar verwachting niet worden opgelost. Een oplossing voor dit probleem is het handmatig installeren van de VictronConnect APK die kan worden gedownload in de software sectie.
De koppeling werkt niet op sommige telefoons met Android 5. De pop-up van de PIN code verschijnt niet of verschijnt zonder tekstveld om de PIN code in te voeren. Als deze situatie zich voordoet, kan de telefoon melden dat deze is gekoppeld aan het Victron product, maar dat is dan niet het geval.
Helaas is dit een bug in Android waarover we geen controle hebben en daarom zijn we niet in staat om dit te repareren.
Apparaten waarop we dit probleem hebben ervaren, zijn:
Asus Zenfone 2 met 5.0 ← Android 6 is beschikbaar; werk de telefoon bij om het probleem op te lossen
Motorola Moto G 2 ← Android 6 is beschikbaar; werk de telefoon bij om het probleem op te lossen
Medion tablet met Android 5.0
Opmerkingen voor Android 6 en hoger
Er zijn geen problemen bekend als Toegang tot locatieservices is ingeschakeld. Zie ook de opmerking aan het begin van het hoofdstuk.
Waarom is “Toegang tot locatieservices” vereist?
Voor Android 5 en hoger is toestemming voor toegang tot VictronConnect vereist met de (groffe) locatieservices. Anders kan het niet naar Bluetooth producten zoeken.
Naast de toestemming voor toegang tot de gegevens, moeten de Locatieservices ook in veel (maar niet alle) gevallen ingeschakeld worden.
Houd er rekening mee dat na het inschakelen van Locatieservices de GPS zelf weer kan worden uitgeschakeld: Android locatieservices zijn meer dan alleen GPS. Bluetooth en WiFi zoekresultaten kunnen technisch gezien ook worden gebruikt om de locatie van de telefoon in te schatten; vandaar deze vereisten.
Ondanks het bovenstaande, kunt u er zeker van zijn dat Victron niet geïnteresseerd is in uw locatie.
Omdat we ons bij Victron zelf inzetten voor privacy, zijn we niet blij met dit vereiste. Maar we kunnen er helaas niets aan doen. Meer informatie over waarom het noodzaakelijk is om de Locatieservices in te schakelen is hier te vinden .
Lijst met bekende niet compatibele Android apparaten
Fabrikant | Model | USB OTG | Bluetooth Smart |
|---|---|---|---|
HTC | Eén+ | ? | Nee |
HTC | One M7 | ? | Nee |
Huawei | P8 Lite (2015) | Nee | Alleen als Locatieservices zijn uitgeschakeld |
Lenovo | Tabblad 3 A7 | ? | Nee |
Samsung | Galaxy S3 Mini | Nee | Nee |
Samsung | Galaxy S2 | Ja | Nee |
ZTE | Telstra Max | ? | Nee |
Lijst met bekende compatibele Android apparaten
We hebben de volgende Android apparaten getest en kunnen bevestigen dat ze compatibel zijn met VictronConnect*:
Google Nexus 6P; LG G4; Sony Xperia Z5; HTC One M9; HTC One S9; OnePlus 3T; Asus Zenfone 2; Samsung Galaxy S5; Samsung Galaxy S5 mini; Samsung Galaxy S7; Samsung Galaxy S8; Samsung Galaxy Tab E 9.6.
*Veronderstelt dat de telefoon van de laatste door de fabrikant uitgegeven firmwareversie is voorzien.
4.4. Apple iOS iPhones en iPads
VictronConnect werkt op de volgende iPhones en iPads met iOS 16/iPadOS of hoger:
iPhone 8 en nieuwer
iPhone SE van de 2e generatie en nieuwer
iPad mini 5 en nieuwer
iPad 6 en nieuwer
iPad Air 3 en nieuwer
10,5" iPad Pro 1 en nieuwer
112,9" iPad Pro 2 en nieuwer
iPod touch 7 en nieuwer
Helaas ondersteunt Apple iPhone/iPad geen USB OTG.
4.5. Linux
VictronConnect is beschikbaar via Linux AppImage. Het kan via de volgende link gedownload worden: VictronConnect Software Download
Na het downloaden van het AppImage bestand moet het uitvoerbaar gemaakt worden. Dan kan de AppImage draaien als een programma.
Zorg ervoor dat Bluetooth geactiveerd is, gewoonlijk via het systeemmenu.
Als er USB dongels gebruikt worden, zorg er dan voor dat de gebruiker lid is van de dialout-groep.
Opmerking
De AppImage voor Linux wordt zoals het is geleverd, zonder officiële ondersteuning.
Meer details kunnen hier gevonden worden.
4.6. Archief van vorige versies
Het is helaas niet mogelijk om voortdurende ondersteuning aan alle besturingssysteem versies te bieden. Een nieuwe versie van VictronConnect werkt mogelijk niet meer met oudere versies van het besturingssysteem.
In een dergelijke situatie raden we aan het apparaat bij te werken naar het nieuwste besturingssysteem dat het ondersteunt. Als het apparaat nog steeds niet de nieuwste versie van VictronConnect kan draaien, moet er mogelijk een oudere versie geïnstalleerd worden. Zie de onderstaande tabel voor links naar oudere versies van VictronConnect.
Waarschuwing
Houd er rekening mee dat deze oudere versies niet langer ondersteund worden. Deze oudere versies mogen alleen gebruikt worden als er geen andere keuze is.
De oudere versies van VictronConnect missen zeer waarschijnlijk bepaalde functies of functionaliteiten.
OS versie | Download link |
|---|---|
Windows 7 en Windows 8 | |
Windows XP en Windows Vista | |
Android 5, 6 en 7 armv7 architectuur | |
Android 5, 6 en 7 x86 architectuur | |
Android 4.3 tot 4.4.4 armv7 architectuur | |
Android 4.3 tot 4.4.4 x86 architectuur | |
macOS 10.9 (OS X Mavericks) | |
Nieuwste versie voor macOS Yosemite | |
Nieuwste versie voor macOS Sierra |