3. Algemene beschrijving
3.1. Omvormer
Bewezen betrouwbaarheid
De omvormer maakt gebruik van een volledige brug met toroïdale transformatortopologie waarvan de betrouwbaarheid gedurende vele jaren is bewezen. De omvormer is kortsluitvast en beschermd tegen oververhitting, zowel door overbelasting als door een hoge omgevingstemperatuur.
Hoog opstartvermogen
Om belastingen te starten zoals: stroomomvormers voor LED lampen, gloeilampen of elektrisch gereedschap.
AC uitgangsaansluiting
Dit model van omvormer is verkrijgbaar in verschillende modellen, elk met een andere AC uitgangsaansluiting, namelijk: Schuko, VK, AU/NZ, IEC-320 (samen met mannelijke contactstop).
ECO modus
De ECO modus reduceert het stroomverbruik van de omvormer met ongeveer 85 % door in stand-by te gaan als er geen belasting op de omvormer is aangesloten. Als de ECO modus van de omvormer is geactiveerd, dan schakelt de omvormer naar stand-by als de belasting lager is dan een vooraf ingestelde waarde. In stand-by zal de omvormer iedere paar seconden controleren of de belasting weer is toegenomen. Als de belasting is toegenomen, dan verlaat de omvormer de stand-by modus en wordt de normale werking van de omvormer hervat. De gevoeligheid van de ECO modus is instelbaar.
Volledig instelbaar
AC uitgangsspanning en frequentie.
Niveaus voor loskoppelen en opnieuw starten bij te lage accuspanning.
ECO modus aan/uit en gevoeligheidsniveau ECO modus.
Om de belasting over te dragen naar een andere AC bron: De omschakelautomaat
Voor omvormers adviseren wij onze omschakelautomaat, deFilax2. De Filax2 heeft een zeer korte omschakeltijd (minder dan 20 milliseconden) zodat computers en andere elektronische apparatuur ongestoord kunnen blijven werken. Gebruik als alternatief een omvormer/acculader met ingebouwde omschakelautomaat.
3.2. ON/OFF/ECO schakelaar
De omvormer is uitgerust met een 3-standen schakelaar die de volgende functies vervult:
ON - Schakelt de omvormer in.
OFF - Schakelt de omvormer uit.
ECO - Schakelt de ECO modus van de omvormer in.
3.3. LED diagnose en bewaking
De omvormer geeft met de LED's alarmen en basisinformatie over de werking weer:
Status van de omvormer.
Waarschuwing of alarm voor overbelasting.
Waarschuwing of alarm voor te hoge temperatuur.
Waarschuwing of alarm voor lage accuspanning.
Waarschuwing of alarm voor hoge DC rimpel
Extra parameters kunnen worden bewaakt met VictronConnect:
Status van de omvormer.
Accuspanning.
AC uitgangsspanning
Percentage van nominale AC belasting.
Waarschuwing of alarmen.
Raadpleeg hoofdstuk Bediening voor de volledige lijst van alle LED indicaties en bewakingsparameters.
3.4. De VictronConnect app
De VictronConnect app wordt gebruikt voor het bewaken, besturen en instellen van de omvormer. De app kan geïnstalleerd worden op een telefoon, tablet of computer. De app is beschikbaar voor Android, iOS, Windows en macOS. De app communiceert met Bluetooth of met een USB interface met de VE.Direct poort.
Raadpleeg de VictronConnect productpagina voor meer informatie over de app en om de app te downloaden.
3.5. Bluetooth
De omvormer heeft geen ingebouwde Bluetooth. Om met Bluetooth te kunnen communiceren moet de (optionele) VE.Direct Bluetooth Smart dongle gebruikt worden.
Bluetooth (maar ook een VE.Direct verbinding) kan gebruikt worden om te communiceren met de VictronConnect app.
3.6. VE.Direct poort
De omvormer is uitgerust met een VE.Direct poort. Deze VE.Direct poort kan worden gebruikt om de omvormer aan te sluiten op:
De VictronConnect app met een VE.Direct naar USB interface.
De VictronConnect app met een VE.Direct Bluetooth Smart dongle.
Een GX bewakingsapparaat, zoals de Cerbo GX. Houd er rekening mee dat hiervoor een extra VE.Direct kabel nodig is.
De GlobalLink 520. Houd er rekening mee dat hiervoor een extra VE.Direct kabel nodig is.
3.7. Aan/uit afstandsbediening
De omvormer kan op de volgende manieren op afstand worden aan- of uitgezet:
Via de VictronConnect app.
Met een (optionele) externe schakelaar aangesloten op de remote aansluiting.
Met het (optionele) Inverter Control VE.Direct paneel aangesloten op de remote aansluiting.
Vanuit een BMS (accubeheersysteem) aangesloten op de remote aansluiting.
Via een GX apparaat en/of het VRM portal (optioneel).
Raadpleeg voor meer informatie hoofdstuk Remote aansluiting.