Skip to main content

Falownik RS Smart

4. Konfiguracja

W tym rozdziale:

4.1. Konfiguracja przez aplikację VictronConnect

Korzystając z aplikacji VictronConnect można dokonać zmiany wszystkich ustawień oraz przeprowadzić aktualizację oprogramowania układowego.

Aplikacja VictronConnect może łączyć się z falownikiem w następujący sposób:

  • Lokalnie - przez wbudowany Bluetooth.

  • Lokalnie - przez USB korzystając z interfejsu VE.Direct do USB podłączonego do portu VE.Direct.

  • Lokalnie - przez USB korzystając z klucza sprzętowego VE.Direct Bluetooth Smart podłączonego do portu VE.Direct.

  • Zdalnie - przez portal VRM i urządzenie GX. (patrz zakładka VRM na liście urządzeń w VictronConnect).

Sposób połączenia się z falownikiem za pomocą aplikacji VictronConnect:

  • Uruchom aplikację VictronConnect

  • Sprawdź, czy falownik jest włączony

  • Wyszukaj falownik na liście urządzeń w zakładce „Local” lub „VRM”

  • Kliknij na falownik

  • W przypadku połączenia przez Bluetooth: Wpisz domyślny kod PIN: 000000. Po wprowadzeniu domyślnego kodu PIN VictronConnect poprosi o zmianę kodu PIN. Ma to zapobiec nieautoryzowanym połączeniom w przyszłości. Zaleca się zmianę kodu PIN podczas pierwszej instalacji. Można to zrobić w zakładce informacji o produkcie.

Celem wyświetlenia i/lub zmiany ustawień monitora akumulatora:

  • Przejdź do strony ustawień klikając na ikonę koła zębatego Setting_cog_symbol_VictronConnect.svg w górnym prawym rogu ekranu startowego.

Podpowiedź

W niniejszej instrukcji opisano jedynie elementy właściwe dla falownika. Więcej informacji na temat aplikacji VictronConnect, jak jej używać, skąd ją pobrać i jak ją połączyć z urządzeniem, podano na stronie aplikacji VictronConnect https://www.victronenergy.pl/panel-systems-remote-monitoring/victronconnect oraz w instrukcji obsługi VictronConnect https://www.victronenergy.com/media/pg/VictronConnect_Manual/en/index-en.html. Można również zeskanować kod poniższy QR:

QR_SVG_VictronConnect_page.svg

4.2. Konfiguracja akumulatora

VC_Battery_Settings.png

Napięcie akumulatora

RS jest ustawiony na 48 V i jest dostępny tylko dla instalacji 48 V.

Maksymalny prąd ładowania

Umożliwia ustawienie niższego maksymalnego prądu ładowania.

Ładowarka włączona

Włączenie tego ustawienia powoduje wyłączenie ładowarki solarnej. Akumulatory nie będą ładowane. Z tego ustawienia należy korzystać wyłącznie podczas prowadzenia prac przy instalacji.

Ustawienia ładowarki - ustawienia wstępne akumulatora

Ustawienia wstępne akumulatora umożliwiają określenie typu akumulatora, zaakceptowanie ustawień fabrycznych lub wprowadzenie własnych wstępnie ustawione wartości, które będą używane w algorytmie ładowania akumulatora. Ustawienia napięcia absorpcji, czasu absorpcji, napięcia konserwacyjnego, napięcia wyrównywania i kompensacji temperatury są skonfigurowane do wstępnie ustawionej wartości, ale użytkownik może je zmienić

Zdefiniowane przez użytkownika ustawienia wstępne zostaną zapisane w bibliotece ustawień - dzięki temu instalatorzy nie będą musieli definiować wszystkich wartości za każdym razem, gdy konfigurują nową instalację.

Wybierając Edit Presets (Edytuj ustawienia wstępne) lub na ekranie Ustawień (niezależnie od włączenia lub wyłączenia trybu eksperckiego), ustawień niestandardowych można dokonać w następujący sposób:

Napięcie ładowania absorpcyjnego

Ustaw napięcie ładowania absorpcyjnego

Adaptacyjny czas absorpcji

Wybierz z adaptacyjny lub stały czas absorpcji. Obydwie opcje wyjaśniono poniżej:

Stały czas absorpcji: Po ustawieniu maksymalnego czasu absorpcji czas absorpcji codziennie jest identyczny (gdy ilość energii słonecznej jest wystarczająca). Należy pamiętać, że ta opcja może spowodować przeładowanie akumulatorów, szczególnie w przypadku akumulatorów ołowiowych i instalacji z płytkimi codziennymi wyładowaniami. Zalecane ustawienia akumulatora podaje jego producent. Uwaga: należy pamiętać o wyłączeniu ogona prądowego, dzięki czemu czas absorpcji będzie codziennie taki sam. Ogon prądowy może powodować wcześniejsze zakończenie etapu absorpcji, jeśli prąd akumulatora spadnie poniżej wartości progowej. W rozdziale poniżej podano więcej informacji na temat ogona prądowego.

Adaptacyjny czas absorpcji: Algorytm ładowania może wykorzystywać adaptacyjny czas absorpcji: automatycznie dostosowuje się do stanu naładowania rano. Maksymalny czas trwania okresu absorpcji w ciągu dnia jest określony przez napięcie akumulatora mierzone tuż przed rozpoczęciem pracy ładowarki słonecznej każdego ranka (używane wartości akumulatora 12 V - dla 48 V należy pomnożyć napięcie akumulatora przez 4):

Napięcie akumulatora Vb (przy uruchamianiu)

Mnożnik

Maksymalny czas absorpcji

Vb <11,9 V

x 1

06:00 godzin

> 11,9 V Vb < 12,2 V

x 2/3

04:00 godzin

> 12,2 V Vb < 12,6 V

x 1/3

02:00 godziny

Vb > 12,6 V

x 2/6

01:00 godzina

Mnożnik stosuje się do ustawień maksymalnego czasu absorpcji, a skutkuje maksymalnym czasem trwania okresu absorpcji używanym przez ładowarkę. Maksymalne wartości czasu absorpcji przedstawione w ostatniej kolumnie tabeli wynikają z domyślnego ustawienia maksymalnego czasu absorpcji wynoszącego 6 godzin.

Maksymalny czas absorpcji (hh:mm)

Ustaw limit czas absorpcji Ta opcja dostępna jest wyłącznie w przypadku korzystania z niestandardowego profilu ładowania.

Należy wpisać wartość czasu w formacie hh:mm, gdzie godziny mieszczą się w przedziale od 0 do 12; a minuty mieszczą się w przedziale od 0 do 59.

Napięcie ładowania płynnego

Ustaw napięcie ładowania konserwacyjnego.

Kompensacja napięcie ponownego ładowania stałoprądowego

Należy ustawić wartość kompensacji napięcia, która zostanie użyta w stosunku do napięcia konserwacyjnego, i która określi wartość progową ponownego uruchomienia cyklu ładowania.

Np.: W przypadku kompensacji napięcia ponownego ładowania stałoprądowego 0,1 V i ustawienia napięcia konserwacyjnego 13,8 V, wartość progowa napięcia zastosowana do ponownego uruchomienia cyklu ładowania wyniesie 13,7 V. Innymi słowy, jeśli napięcie akumulatora spadnie poniżej 13,7 V na jedną minutę, cykl ładowania zostanie wznowiony.

Napięcie ładowania wyrównawczego

Ustaw napięcie ładowania wyrównawczego.

Wartość procentowa prądu wyrównawczego

Ustaw wartość procentową ustawienia maksymalnego prądu ładowania, która zostanie zastosowana podczas wyrównania.

Wyrównanie automatyczne

Ustaw częstotliwość funkcji automatycznego wyrównania. Istnieje możliwość wybrania wartości w zakresie od 1 do 250 dni:

  • 1 = codziennie

  • 2 = co drugi dzień

  • ...

  • 250 = co 250 dni

Wyrównywanie jest zwykle używane do równoważenia ogniw w akumulatorach ołowiowych, a także do zapobiegania rozwarstwianiu się elektrolitu w akumulatorach zalanych. To, czy (automatyczne) wyrównanie jest konieczne, czy nie, zależy od rodzaju akumulatorów oraz sposobu ich użytkowania. Informacje na ten temat można uzyskać u producenta akumulatorów.

Po zainicjowaniu cyklu automatycznego wyrównywania ładowarka podaje napięcie wyrównujące do akumulatora, o ile poziom prądu utrzymuje się poniżej procentowego ustawienia prądu wyrównującego dla prądu ładowania stałoprądowego.

Czas trwania cyklu automatycznego wyrównania

W przypadku wszystkich akumulatorów VRLA i niektórych zalanych (algorytm numer 0, 1, 2 i 3) automatyczne wyrównanie kończy się po osiągnięciu limitu napięcia (maxV) lub po okresie równym (czas absorpcji/8) - w zależności od tego, co nastąpi jako pierwsze.

Dla wszystkich baterii płytowych rurowych (algorytmy o numerach 4, 5 i 6), a także dla typu akumulatora zdefiniowanego przez użytkownika, automatyczne wyrównanie zakończy się po okresie równym (czas absorpcji/2).

W przypadku akumulatorów litowych (algorytm numer 7) wyrównanie nie jest dostępne.

Jeśli automatyczny cykl wyrównywania nie zostanie zakończony w ciągu jednego dnia, nie zostanie wznowiony następnego. Kolejna sesja korekcji odbędzie się zgodnie z ustawieniami w opcji „Auto Equalization”.

Domyślnym typem akumulatora jest akumulator VRLA, a pod kątem wyrównania każdy akumulator zdefiniowany przez użytkownika będzie zachowywał się jak akumulator płytowy.

Tryb zatrzymania wyrównania

Ustaw sposób, w jaki wyrównanie się zakończy. Istnieją dwie możliwości, pierwsza to sytuacja, w której napięcie akumulatora osiągnie napięcie wyrównania, a druga to stały czas, w którym stosowany jest maksymalny czas trwania wyrównania.

Maksymalny czas trwania wyrównania

Ustaw maksymalny czas trwania fazy wyrównywania.

Ogon prądowy

Ustaw wartość progową prądu, która będzie określać czas zakończenia fazy absorpcji przed upływem maksymalnego czasu absorpcji. W sytuacji, gdy prąd akumulatora spadnie poniżej ogona prądowego przez jedną minutę, faza absorpcji dobiegnie końca. Tę funkcję można wyłączyć ustawiając wartość zero.

Kompensacja temperatury

Wiele typów akumulatorów wymaga niższego napięcia ładowania w ciepłym otoczeniu i wyższego napięcia ładowania w otoczeniu chłodnym.

Skonfigurowany współczynnik wynosi mV na stopień Celsjusza dla całej baterii akumulatorowej, a nie dla ogniwa. Bazowa temperatura kompensacji wynosi 25 °C (77 °F), jak przedstawiono na poniższym wykresie.

VC_Temp_compensation.png

Z czujnikiem temperatury zainstalowanym w bloku przyłączeniowym I/O użytkownika; przez cały dzień do kompensacji zostanie wykorzystana rzeczywista temperatura akumulatora.

Odłączenie w niskiej temperaturze

Tej funkcji można użyć do wyłączenia ładowania w niskich temperaturach, czego wymagają akumulatory litowe.

W przypadku akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych tę wartość wstępnie ustawiono na 5 stopni Celsjusza, w przypadku innych typów akumulatorów funkcja jest wyłączona. Podczas tworzenia akumulatora zdefiniowanego przez użytkownika poziom temperatury odcięcia można regulować ręcznie.

Wyrównanie ręczne - Rozpocznij teraz

Wybranie opcji „Rozpocznij teraz” w opcji „Ręczne wyrównanie” umożliwia ręczne rozpoczęcie cyklu wyrównywania. Aby umożliwić ładowarce prawidłowe wyrównanie akumulatora, z opcji ręcznego wyrównania należy korzystać tylko w czasie ładowania absorpcyjnego i konserwacyjnego oraz przy wystarczającym nasłonecznieniu. Wartości graniczne natężenia i napięcia prądu są identyczne jak w przypadku funkcji wyrównania automatycznego. W przypadku uruchomienia ręcznego, czas trwania cyklu wyrównania jest ograniczony do maksymalnie 1 godziny. Korekcję ręczną można zatrzymać w dowolnej chwili wybierając opcję „Stop Equalize”.

4.3. Ustawienia falownika

Można skonfigurować następujące ustawienia falownika:

Ustawienie

Wyjaśnienie

Wartość domyślna

Zakres

Napięcie wyjściowe

Napięcie wyjściowe AC falownika

230 V

210 V do 245 V

Częstotliwość wyjściowa

Częstotliwość wyjściowa AC falownika

50 Hz

50 Hz lub 60 Hz

Przekaźnik uziemienia

Włączenie tej funkcji powoduje, że podczas pracy falownika przewód neutralny (N) będzie podłączony do uziemienia ochronnego (PE). Po wyłączeniu falownika połączenie zostanie przerwane.

Wyłączenie tej funkcji powoduje, że podczas pracy falownika przewód neutralny (N) nigdy nie będzie podłączony do uziemienia ochronnego (PE).

włączony

włączony lub wyłączony

4.4. Przekaźnik programowalny

Programowalny przekaźnik, który można ustawić na alarm ogólny, pod napięciem DC lub funkcję start/stop agregatu. Wartość znamionowa prądu stałego: 4 A aż do 35 VDC oraz 1 A aż do 70 VDC

4.5. Podłączenie do falowników PV AC

inverter wyposażony jest układ wykrywania falownika PV AC. W sytuacji, gdy pojawia się sygnał zwrotny AC PV (nadmiar) z gniazda wyjściowego AC, inverter automatycznie włącza regulację częstotliwości wyjściowej AC.

Chociaż dalsza konfiguracja nie jest konieczna, prawidłowa konfiguracja falownika PV AC odgrywa ważną rolę, by reagował na regulację częstotliwości poprzez zmniejszenie mocy wyjściowej.

Należy zwrócić uwagę na zasadę 1:1 dotyczącą wielkości falownika PV AC w stosunku do wielkości inverter, oraz minimalnej wielkości akumulatora. Więcej informacji na temat tych ograniczeń można znaleźć w instrukcji poświęconej Sprzęganiu AC https://www.victronenergy.com/live/ac_coupling:start, a w przypadku korzystania z falownika PV AC dokument ten jest lekturą obowiązkową.

Zakresu regulacji częstotliwości nie można zmienić, a zawiera on wbudowany margines bezpieczeństwa. Po osiągnięciu napięcia absorpcji częstotliwość wzrośnie. Dlatego nadal konieczne jest uwzględnienie w systemie komponentu DC PV w celu pełnego naładowania akumulatora (tj. etapu ładowania konserwacyjnego).

W falowniku AC PV istnieje możliwość dostosowania mocy wyjściowej do różnych częstotliwości.

Konfigurację domyślną przetestowano; działa niezawodnie z konfiguracją kodu sieci Fronius MG50/60.

4.6. Programowanie instalacji równoległej

Przed przystąpieniem do konfiguracji falowniki należy poprawnie zamontować #UUID-1f949655-5ea5-e000-fc7b-c35bc4467852_UUID-bf00af5a-960d-831f-46ac-ef4bc492b9c8.

Chcąc skonfigurować system równoległy, korzystając z aplikacji VictronConnect otwórz stronę konfiguracji pierwszego urządzenia. Otwórz menu Ustawienia – System.

Ostrzeżenie

Na czas przełączania trybów konfiguracji systemu zasilanie wyjściowe AC zostanie odłączone na kilka sekund. Sprawdź, czy że system jest skonfigurowany PRZED podłączeniem wyjścia AC falownika do odbiorników energii.

victron_-_RS_parallel_update2.jpg

Domyślnym ustawieniem fabrycznym jest urządzenie autonomiczne (jedno urządzenie).

Celem skonfigurowania systemu równoległego na jednej fazie zmienić konfigurację systemu na „Jedną fazę”.

Celem skonfigurowania połączenia równoległego dla systemów trójfazowych należy wybrać konfigurację „Trójfazową”. Ustawienie jest identyczne dla układu trójfazowego z jednym lub kilkoma falownikiem na każdej fazie.

Victron_-_RS_parallel_options.jpg

Zapobieganie przełączaniu wysp w sieci CAN

Umożliwia to wykrywanie pracy wyspowej sieci CAN i umożliwia ustawienie „Ilości falowników w systemie”. Włączona jest wartość domyślna.

Ilość falowników w systemie

Należy wprowadzić ogólną ilość urządzeń zainstalowanych w systemie.

Jeśli sieć CAN jest podzielona na segmenty, z tego ustawienia korzysta się do określenia największego segmentu i zamknięcia najmniejszego, co zapobiega ich samodzielnej, niezsynchronizowanej pracy.

W efekcie uzyskuje się system bardziej niezawodny, niż w przypadku prób kontynuowania samodzielnej, niezsynchronizowej pracy przez mniejszy segment (co skutkowałoby przeciążeniem lub innymi problemami spowodowanymi przez niezsynchronizowaną sinusoidę wyjściową prądu przemiennego).

W instalacjach równoległych, w których są tylko 2 urządzenia, dodatkowe urządzenie VE.Can, rozpoznawane przez RS z tą samą instancją systemu, pomaga określić, który system wyspowy zostanie włączony. Takim dodatkowym urządzeniem VE.Can może być urządzenie GX, Lynx BMS lub inna ładowarka VE.Can MPPT ze sprzężeniem DC.

W takim przypadku pojedynczy falownik nadal może się uruchomić nawet w przypadku braku łączności z drugim, o ile opcja „Zapobieganie wyspom sieci CAN” jest wyłączona.

Minimalna ilość uruchamianych falowników

Minimalna ilość falowników, które w chwili uruchamiania systemu muszą być obecne na fazę.

Tego ustawienia dokonuje instalator po sprawdzeniu, że ilość urządzeń jest wystarczająca do jednoczesnego uruchomienia oczekiwanego obciążenia systemu.

Można zdecydować się na wszystkie lub wszystkie minus jeden (aby nadal można było ponownie uruchomić system, jeśli jedno urządzenie jest wyłączone), lub tylko 1 dla maksymalnej nadmiarowości, zakładając, że nie ma dużych obciążeń początkowych.

Po uruchomieniu, jeśli liczba falowników działających na fazę spadnie poniżej tego ustawienia system nie ulegnie wyłączeniu (o ile pozostałe falowniki nie ulegną przeciążeniu i nadal będą mogły zasilać odbiorniki energii).

W przypadku włączenia opcji „Zapobiegaj wyspom sieci CAN”, system pozostanie włączony do chwili, gdy ilość falowników nie spadnie poniżej wartości „Ilość falowników w systemie” podzielonej przez 2 + 1 (która jest wartością progową dla ochrony wyspy sieci CAN ).

W przypadku wyłączenia opcji „Zapobiegaj wyspom sieci CAN”, system nie wyłączy się automatycznie, nawet jeśli będzie włączony tylko jeden falownik na fazę.

Więcej informacji na temat nadmiarowości i implikacji ustawienia „Kontynuuj z brakującą fazą” podano w rozdziale Programowanie instalacji 3-fazowej.

Instancja systemu

Urządzenia o tym samym numerze instancji współpracują ze sobą po stronie AC.

Zmiana ustawienia instancji systemu umożliwia, by kilka grup falowników znalazło się na tej samej magistrali VE.Can, lecz bez synchronizacji, podzielonych na różne wyjścia prądu przemiennego, bez zakłóceń.

Kontynuuj z tymi samymi ustawieniami programowania dla pozostałych urządzeń.

Uwaga

Te ustawienia systemowe należy zaprogramować indywidualnie, dokonując poprawnej konfiguracji wszystkich podłączonych falowników, i zapewniając ich synchronizację.

Uwaga dotycząca nadmiarowości i ciągłego zasilania podczas aktualizacji oprogramowania układowego

Mechanizm synchronizacji prądu przemiennego używany do pracy równoległej i 3-fazowej ma wbudowaną wersję „protokołu”.

Urządzenia mogą współpracować nawet mając różne wersje oprogramowania układowego, o ile korzystają z tej samej wersji protokołu.

Dzięki temu możliwe jest ciągłe, nieprzerwane zasilanie nawet podczas aktualizacji oprogramowania układowego, ponieważ urządzenia aktualizują oprogramowanie pojedynczo, podczas gdy inne kontynuują synchronizację i zapewniają stabilne zasilanie prądem przemiennym.

Jeśli zajdzie konieczność dokonania zmiany numer wersji „protokołu” przez firmę Victron, zostanie to wyraźnie odnotowane w dzienniku zmian oprogramowania układowego. Przed przystąpieniem do aktualizacji należy zawsze zapoznać się z treścią tego dziennika.

W przypadku, gdy na tej samej magistrali VE.Can działa kilka wersji protokołów, do chwili zaktualizowania do tej samej wersji wszystkie urządzenia wykażą błąd nr 71.

Uwaga

Podczas aktualizacji oprogramowania układowego wydajność systemu ulega redukcji, gdyż urządzenia są indywidualnie wyłączane i ponownie uruchamiane w celu aktualizacji oprogramowania układowego.

Celem utrzymania tej samej stabilności zasilania AC w systemie 3-fazowym, na każdej fazie muszą znajdować się co najmniej 2 urządzenia.

Istnieje dodatkowe ustawienie dla systemów 3-fazowych, które kontroluje, czy pozostałe dwie fazy są wyłączane, jeśli jedna z faz jest odłączona. Więcej informacji podano w rozdziale Programowanie instalacji 3 fazowej.

4.7. Programowanie instalacji 3 fazowej

Celem skonfigurowania instalacji 3 fazowej należy ją wcześniej poprawnie zainstalować #UUID-420e3cda-0f30-86ac-4a5e-2c7d2e89af39_UUID-6c80a124-d943-922e-f8a5-57e20528e637.

Konfiguracji systemu trójfazowego lub jednofazowego należy dokonać w aplikacji VictronConnect w menu System.

Ostrzeżenie

Na czas przełączania trybów konfiguracji systemu zasilanie wyjściowe AC zostanie odłączone na kilka sekund. Sprawdź, czy że system jest skonfigurowany PRZED podłączeniem wyjścia AC falownika do odbiorników energii.

W aplikacji VictronConnect połącz się z pierwszym urządzeniem, zmień ustawienie System na Trzy fazy, a następnie wybierz właściwą fazę dla tego urządzenia (L1, L2 lub L3).

Victron-multirs3phasevc2.jpg

Należy to zrobić indywidualnie dla każdego urządzenia.

Zalecamy, by przód każdego urządzenia fizycznie oznaczyć, a także nadać mu indywidualną nazwę w aplikacji VictronConnect, zgodną z owym oznaczeniem.

Victronconnect_-_3_phase.jpg

Istnieje możliwość skonfigurowania systemu w taki sposób, że jeśli jedno urządzenie zostanie wyłączone (na przykład z powodu fizycznego wyłączenia lub aktualizacji oprogramowania układowego), inne urządzenia mogą kontynuować pracę i dostarczać prąd zmienny do odpowiednich faz.

Domyślnie opcja „kontynuuj z brakującą fazą” jest wyłączona. Wyłączenie urządzenia za pomocą fizycznego przełącznika spowoduje wyłączenie właśnie tego urządzenia. Jeśli to urządzenie jest jednym z trzech pracujących w trzech fazach, pozostałe również ulegną wyłączeniu.

W przypadku ustawienia opcji „Kontynuuj z brakującą fazą”, a minimalna liczba jednostek jest wystarczająca, zasilanie z pozostałych faz nadal będzie docierać do odbiorników, nawet jeśli ich ilość jest mniejsza od skonfigurowanej.

Opcji konfiguracji „Kontynuuj z brakującą fazą” NIE NALEŻY włączać, jeśli podłączone są określone odbiorniki energii wymagające wszystkich trzech, zsynchronizowanych faz (np. trójfazowy silnik elektryczny).

W takiej sytuacji, dla opcji „Kontynuuj z brakującą fazą” należy zachować domyślne ustawienie „wyłączona” .

Ostrzeżenie

Próba uruchomienia trójfazowego odbiornika energii przy działających tylko dwóch fazach może skutkować jego uszkodzeniem.

Ostrzeżenie

Jeśli system skonfigurowano tak, aby działał nadal przy braku fazy, i wystąpi problem z komunikacją VE.Can między urządzeniami (np. uszkodzony przewód), wówczas urządzenia będą nadal działać, ale nie będą synchronizować kształtu ich fal wyjściowych.

Ustawienie „minimalnej liczby falowników do uruchomienia” określa ich ilość na fazę.

Przykład

Jeśli chcesz mieć pewność, że masz redundancję trójfazową, zakładając, że jedno urządzenie na fazę może ulec awarii, podczas gdy zapewnione jest ciągłe zasilanie trójfazowe (a nie tylko 2 z 3 faz).

Ilość falowników w systemie wyniosłaby 9. Oznacza to 3 falowniki na fazę x 3 fazy = łącznie 9 falowników w systemie.

Ustawienie „minimalnej ilości falowników do uruchomienia” będzie zależeć od tego, czy 1 lub 2 urządzenia będą w stanie zapewnić odpowiedni prąd rozruchowy dla odbiorników energii. W tym przykładzie mogą być zasilane przez 1 urządzenie na fazę, zatem to ustawienie określone jest wartością 1. Większe odbiorniki energii wymagające dodatkowych urządzeń równoległych są włączane ręcznie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że masz redundancję trójfazową, zakładając, że jedno urządzenie na fazę może ulec awarii, podczas gdy zapewnione jest ciągłe zasilanie trójfazowe (a nie 2 z 3 faz).

Opcja „Kontynuuj z brakującą fazą” byłaby wyłączona. Oznaczałoby to, że wyłączenie zasilania AC przez wszystkie falowniki na wszystkich fazach do czasu powrotu minimalnej liczby urządzeń nastąpiłoby po awarii 2 urządzeń w tej samej fazie lub 4 urządzeń w różnych fazach.